ul. 23 Marca 32 F, 81-820 Sopot
Nowy numer tel.: +48 58 3514387
biuro@qba.com.pl

Zapraszamy do nowego salonu odsłuchowego.
Mapa dojazdu JPG

Tylko w trosce o szczegóły powstaje coś wyjątkowego.

Myśl ta przyświeca nam od początku działalności. Dzięki czemu staliśmy się wiodącą firmą w zakresie projektowania i produkcji zespołów głośnikowych hi-fi oraz hi-end w Polsce.

Firma QBA została założona w 1993 roku przez Jakuba Nykę. Należy on do najbardziej uznanych projektantów i znawców tematyki głośnikowej w Polsce. QBA zajmuje się produkcją wysokiej klasy zespołów głośnikowych i dystrybucją komponentów do budowy kolumn. W krótkim czasie stała się najprężniej działającą firmą w tej branży. Wnosi duży wkład w rozwój produkcji zespołów głośnikowych w Polsce. Dla niektórych jest wręcz obiektem do naśladowania.

Na swym koncie posiada wiele wyróżnień krajowej prasy audio. Najbardziej znaną kolumną jest Sobieski. Stała się dla wielu wzorcem neutralności i muzykalności oraz źródłem inspiracji dla późniejszych konstrukcji.

Jakość wysokiej klasy zespołów głośnikowych zależy w dużej mierze od użytych komponentów. Dlatego firma QBA zdecydowała się na zastosowanie głośników renomowanych firm światowych, jak np. SEAS i Excel. W zwrotnicach zestawów głośnikowych QBA wykorzystano jedne z najlepszych komponentów. Są to elementy firmy I.T. Electronic, która należy do przodujących w produkcji pasywnych elementów elektronicznych i komponentów do budowy kolumn.

Najważniejszym elementem toru elektroakustycznego są zestawy głośnikowe. Dlatego też ich brzmienie powinno być jak najbardziej neutralne, aby przekaz muzyczny opatrzony był takimi przymiotnikami, jak muzykalność, przestrzenność, plastyczność, klarowność.

W procesie projektowym wykorzystano najlepsze oprogramowanie komputerowe oraz profesjonalny system pomiarowy. W zespołach głośnikowych znajdują swe odzwierciedlenie najnowsze osiągnięcia naukowe z dziedziny elektroakustyki. Bezkompromisowość charakteryzuje produkty QBA we wszystkich pułapach cenowych. Doświadczenia zdobyte w dystrybucji komponentów umożliwia wybór najbardziej wartościowych elementów i rozwiązań technicznych.

Prawdziwe zamiłowanie do muzyki gwarantuje wysoką jakość urządzeń produkowanych przez firmę QBA. Uznając, że techniczne innowacje są środkiem do celu, chcemy wzbogacić życie innych.