Najmniejsza kolumna z serii królewskiej została całkowicie zmodernizowana. Jest to w pełni nowa konstrukcja. Powstała na bazie doświadczeń legendarnej kolumny Sobieski. Mieszko to 2-drożna konstrukcja typu bas-refleks.

Dostępne są wersje fornirowane i lakierowane. Przednia ściana została tak nachylona, aby zoptymalizować do siebie oba głośniki pod względem czasowym. Jest to jeden z elementów decydujący o walorach przestrzennych i spójności obrazu dźwiękowego. Wymiary obudowy i rozmieszczenie głośników są podobne jak w Sobieskim. W ten sposób uzyskano wyjątkowy bas i rozmiar dźwięku jak na tak małą konstrukcję. Dostępna jest również wersja LUX w wolnostojącej obudowie z aluminium szorstkowanego lub anodowanego oraz wersja Tower, wolnostojąca we wszyskich dostępnych wykończeniach. Do wszystkich wariantów dostępne są głośniki centralne i efektowe jaki sabwoofery.

Niskie i średnie tony odtwarza 15 cm głośnik firmy SEAS posiada membranę aluminiową, którą charakteryzuje duża sztywność przy doskonałych możliwościach odtwarzania średnich tonów. W paśmie niskotonowym zapewnia w pełni tłokową pracę, będącą głównym warunkiem wiernego przetwarzania basu, a niska masa zapewnia jego nadzwyczajną szybkość. Brak drobnych rezonansów w szerokim paśmie, typowych dla innych membran oraz spójność struktury membrany decydują o szczególnie transparentnym i wielobarwnym brzmieniu pozbawionym znamion ostrości. Głośnik posiada większe wychylenie, 360 stopni wentylowany układ magnetyczny i aerodynamiczny odlewany kosz. W centrum posiada on korek fazowy poprawiający liniowość charakterystyki i zwiększający moc. Bas charakteryzuje się bardzo dobrą kontrolą i niespotykanym przetwarzaniem najniższych częstotliwości. Słuchacz ma wrażenie obcowania z kolumną znacznie większą.

Najwyższe rejestry odtwarzane są przez ultra lekką, 19 mm aluminiową kopułkę SEAS’a. Głośnik poddawany jest przeróbce. Brzmienie wysokich tonów jest przejrzyste i naturalne. Barwy są dźwięczne i zróżnicowane.

W zwrotnicy zoptymalizowano filtry tak, aby wprowadzały najmniejsze przesunięcia fazowe i gwarantują wysokie walory przestrzenne kolumny. Zastosowano tu najlepsze komponenty dostępne na rynku, jak cewki powietrzne, kondensatory polipropylenowe i oporniki bezindukcyjne. Jako podłączy użyto dwóch par solidnych gniazd złoconych przykręconych bezpośrednio do obudowy.

Brzmienie Mieszko cechuje się niezwykłą czystością i klarownością. Kolumny nie są pod żadnym względem agresywne. Tworzą głęboką i sugestywną scenę dźwiękową. Są przezroczyste dla dźwięku i nie starają się narzucać własnego charakteru jednocześnie nie będąc mdłymi i przyciemnionymi. Jednak są w stanie bezlitośnie obnażyć wszelkie znamiona agresywności toru towarzyszącego. Mieszko, to zestawy idealne dla osób, które w słuchaniu muzyki szukają przyjemności i odprężenia, a jednocześnie cenią naturalność i wielobarwność dźwięku. Jesteśmy pewni, iż Mieszko 3 w swojej klasie cenowej i konstrukcyjnej są bezkonkurencyjne.
Recenzje:

Moc znamionowa

90 W

Moc impulsowa

200 W

Impedancja

8 Ohm

Efektywność

85 dB

Pasmo przenoszenia

49-22000 Hz (-3dB)

Zalecana moc wzmacniacza

35-100 W

Wymiary (W x S x G)

27 x 19 x 35 cm

Okres gwarancji

3 lata

Cena detaliczna Mieszko 3 za parę

3700,00 PLN

Cena detaliczna Mieszko AL Design za parę

5400,00 PLN

Cena detaliczna Mieszko Tower za parę

4700,00 PLN