"(...) Kolumny Mieszko 2 radzą sobie znakomicie z każdym gatunkiem muzycznym, jednak wydaje mi się, że szczególnie atrakcyjnie prezentują muzykę klasyczną i jazz. Intensywne dźwięki muzyki rockowej lub tanecznej muszą pochodzić z dobrze nagranych płyt, w przeciwnym przypadku spora analityczność głośników obnaża wszelkie mankamenty i niedostatki techniczne nagrań. Zważywszy na niewygórowaną cenę, śmiało możemy stwierdzić, że za niewielką kwotę stajemy się świadkami wydarzeń dźwiękowych będących wstępem do doznań dla prawdziwych koneserów dźwięku."

"Brzmienie wysokich tonów jest przejrzyste i naturalne, bardziej przypominające brzmienie głośników wstęgowych niż to typowe dla innych kopułek tekstylnych."

"Decydując się na zastosowanie (...) przetwornika (niskośredniotonowego) zaledwie 13-centymetrowego, konstruktorzy już na wstępie postawili sobie bardzo trudne zadanie. (...) przecież odbiorca słuchający jazzu chciałby usłyszeć kontrabas w jego naturalnym brzmieniu. Zastosowany przetwornik SEAS'a maksymalnie sprzyja temu zadaniu.(...) Biorąc pod uwagę niewielką średnicę głośnika nisko-średniotonowego, można stwierdzić, że konstruktor dokonał rzeczy wielkiej. Średnie tony są wyraziste i ładnie korespondują z wysokimi.""Decydując się na zastosowanie (...) przetwornika (niskośredniotonowego) zaledwie 13-centymetrowego, konstruktorzy już na wstępie postawili sobie bardzo trudne zadanie. (...) przecież odbiorca słuchający jazzu chciałby usłyszeć kontrabas w jego naturalnym brzmieniu. Zastosowany przetwornik SEAS'a maksymalnie sprzyja temu zadaniu.(...) Biorąc pod uwagę niewielką średnicę głośnika nisko-średniotonowego, można stwierdzić, że konstruktor dokonał rzeczy wielkiej. Średnie tony są wyraziste i ładnie korespondują z wysokimi."

"(...) właściwe ustawienie głośników w pomieszczeniu wynagrodzi nas wspaniałymi efektami przestrzennymi, pozwalając na realizację w małym wnętrzu niezapomnianego wrażenia rzeczywistego kontaktu z wydarzeniami muzycznymi zarejestrowanymi na płytach."

HI-END.pl nr 4