MEX w pierwszych chwilach obcowania zaskakuje i oczarowuje wręcz fenomenalną czystością i bogactwem szczegółów brzmieniowych. Najdrobniejsze szczegóły nie umykają słuchaczom. Zachwycają spójnym połączeniem pasm przetwarzanych przez oba głośniki. Charakterem i umiejętnością odtwarzania najniższych tonów nie ustępuje głośnikom o dużo większej średnicy. Bogactwo harmonicznych i ich klarowność należy uznać za idealne i niespotykaną w innych głośnikach. Jednocześnie nie posiadają najmniejszych znamion ostrości i agresywności. Są absolutnie transparentne dla dźwięku. Nic nie dodają od siebie, ani nic nie ujmują. Są idealnym wyborem dla wszystkich szukających w prezentacji muzyki czystości, przestrzenności i detaliczności. MEX to mistrz budowania spokoju i nastroju przy umiarkowanych poziomach głośności. Każda z kolumn jest indywidualnie strojona, a każda z par posiada protokół pomiarowy. MEX jest najmniejszą kolumną z nowej serii EX. Powstała na bazie kolumny Mieszko 3. Cechą charakterystyczną są głośniki Excela z magnezowymi membranami. Nazwę MEX należy rozszyfrować jako MieszkoEXcel. Jest to 2-drożny monitor typu bas-refleks.

Głośniki
Wykorzystano w niej ceniony na całym świecie high-endowy głośnik SEAS z serii Excel, o średnicy 15cm. Średnie tony przetwarzane rzez niego uważane są przez wielu znawców za najlepsze na świecie. Magnezowa membrana jest wzorem kompromisu sztywności i lekkości w skali światowej. W paśmie niskotonowym zapewnia w pełni tłokową pracę, będącą głównym warunkiem wiernego przetwarzania basu, a niska masa zapewnia jego nadzwyczajną szybkość. Absolutny brak drobnych rezonansów w szerokim paśmie, typowych dla innych membran oraz spójność struktury membrany decydują o ultra transparentnym i wielobarwnym brzmieniu pozbawionym znamion ostrości. Jego nowy kosz posiada aerodynamiczne stężenia, "360o wentylowany" kosz, zmniejszający kompresję w układzie magnetycznym i zapewniającym lepsze odprowadzenie ciepła. Możliwe jest większe wychylenie membrany. Układ magnetyczny jest miedziowany, a "korek fazowy" w centrum membrany wykonany jest w całości z miedzi. Najniższe partie w obudowie o specjalnej architekturze uzyskują odpowiednie rozciągnięcie i potęgę. W paśmie wysokotonowym pracuje lekka 19mm kopułka aluminiowa SEAS'a. Cechuje ją czyste i neutralne brzmienie. Brak ferrofluidu poprawia istotnie detaliczność.

Zwrotnica
W zwrotnicy wykorzystano najlepsze komponenty dostępne na rynku światowym, jak cewki powietrzne Tritec, kondensatory polipropylenowe KPSN i rezystory z folii metalowej. Specjalna konstrukcja zwrotnicy, wykorzystująca filtry o minimalnym przesunięciu fazy oraz wyrównanie czasowe głośników (pochylona przednia ściana) umożliwiły osiągnięcie przestrzenności dźwięku i jego czytelności na poziomie referencyjnym. MEX może być rozbudowany do układu 3-rożnego, przez dodanie modułu niskotonowego z głośnikiem 22cm. Dla miłośników kina domowego w ofercie znajdują się głośniki efektowe, centralny i subwoofer. Nasi klienci mają do wyboru wykończenie wieloma fornirami oraz lakierami.

Obudowa
Nasi klienci mają do wyboru wykończenie wieloma fornirami oraz lakierami. W komplecie dostarczonamy stojaki na dwuch rurach, podsawą i pułką w kolorze i wykończeniu kolumny.Moc znamionowa

70 W

Moc impulsowa

180 W

Impedancja

8 Ohm

Efektywność

85 dB

Pasmo przenoszenia

47-22000 Hz (-3dB)

Zalecana moc wzmacniacza

35-100 W

Wymiary (W x S x G)

27 x 19 x 35 cm

Cena detaliczna za pare

6500,00 PLN

Do góry

Dla tych wszystkich, którzy poszukują większej potęgi dźwięku przygotowaliśmy wersję wolnostojącą MEX z większym głośnikiem. Nazwę CEX należy rozszyfrować jako ChrobryEXcel. W dużym stopniu łączy ona cech MEXów z dużą kolumną. Oczarowuje niesamowitą czystością i bogactwem barw. Najdrobniejsze szczegóły nie umykają słuchaczom. Zachwycają spójnym połączeniem pasm przetwarzanych przez oba głośniki. Potęga i umiejętność przetwarzania absolutnie najniższych tonów jest wręcz szokująca i osiągalna przez duże trójdrożne kolumny. Bogactwo harmonicznych i ich klarowność należy uznać za idealne w tej grupie głośników. Jednocześnie nie posiadają najmniejszych znamion ostrości i agresywności. Są wyjątkowo transparentne dla dźwięku. Nic nie dodają od siebie, ani nic nie ujmują. Dają wiarygodne poczucie obecności muzyków i instrumentów przed nami. Są idealnym połączeniem wyrafinowanego monitora MEX z cechami dużej kolumny z serii Dominator. CEX buduje wiarygodnie dużą i dynamiczną scenę dźwiękową nawet przy większych poziomach głośności. Każda z kolumn jest indywidualnie strojona, a każda z par posiada protokół pomiarowy. Pochylona do tyłu obudowa przez oparcie jej na przedniej krawędzi na dwóch złoconych kolcach nadaje jej bardzo elegancki i nowoczesny wygląd.

Głośniki
Podobnie jak w MEXach postawiono na Excela, tym razem o średnicy 18-cm. Jest to wysokiej jakości metalowa kopułka z szerokim tekstylnym impregnowanym zawieszeniem. Stosunkowo mała cewka wraz z szerokim zawieszeniem uzyskuje w wysokim pasmie cechy 19-mm membrany, natomiast w niskim paśmie właściwości 25-mm membrany. Duży magnes nadaje wysoka efektywność. Precyzyjnie uformowana aluminiowo-magnezowa membrana posiada mała masę, duża sztywność i stabilność. Impregnowane zawieszenie cechuje duża spójność wyśmienita stabilność przeciwko wibracją powietrza. Akustycznie otwarta sześciokątna siatka chroni membranę. Cewka nawinięta jest na aluminiowym karkasie, posiadającym odpowiednie otwory eliminujące wewnętrzne szumy przepływu powietrza. Kosz głośnika wykonany jest ze sztywnego i stabilnego kompozytu włókna szklanego i polimerów Jego front zapewnia optymalne warunki promieniowania dźwięku. .

Zwrotnica
W zwrotnicy wykorzystano najlepsze komponenty dostępne na rynku światowym, jak cewki powietrzne Tritec, kondensatory polipropylenowe KPSN i rezystory z folii metalowej. Specjalna konstrukcja zwrotnicy, wykorzystująca filtry o minimalnym przesunięciu fazy oraz wyrównanie czasowe głośników (pochylona przednia ściana) umożliwiły osiągnięcie przestrzenności dźwięku i jego czytelności na poziomie referencyjnym.

Obudowa
Nasi klienci mają do wyboru wykończenie wieloma fornirami oraz lakierami.

Recenzje:Moc znamionowa

100 W

Moc impulsowa

250 W

Impedancja

8 Ohm

Efektywność

87 dB

Pasmo przenoszenia

37-22000 Hz (-3dB)

Zalecana moc wzmacniacza

35-150 W

Wymiary (W x S x G)

105 x 23 x 28 cm

Cena detaliczna za pare

8500,00 PLN

 

Do góry