Dominator 100 TL

Dominator 100 TL jest najnowszą konstrukcją QBA. Odzwierciedla dotychczasowe osiagnięcia QBA i europeiskiej techniki głośnikowej. Jest to wolnostojąca 3-drożna kolumna o ultra smukłej sylwetce. Każda obudowa wykonana jest indywidualnie na zamówienie, przez co możliwe są dowolne sposoby wykończenia. Dedykowana jest do salonów o powieszchni 25-40qm. Wysokość została tak dobrana, aby zoptymalizować do siebie głośniki wysoko- i średniotonowy pod wzglądem czasowym. Jednocześnie nadaje jej bardzo smókłą i elegancką formę.

W paśmie wysokotonowym pracuje lekka 19mm kopułka aluminiowa EAS'a. Cechuje ją czyste i neutralne brzmienie. Brak ferrofluidu poprawia i stotnie detaliczność i czystość tego pasma. Średnie tony odtwarza 15 cm głośnik firmy SEAS posiada membranę aluminiową, którą charakteryzuje duża sztywność. Zapewnia ona wielobarwne i detalczne odtwarzanie średnich tonów oraz precyzyjną i szybką prezentację niskich tonów od 140Hz. Głośnik posiada większe wychylenie "360 stopni wentylowany" układ magnetyczny i areodynamiczny odlewany kosz. W centrum znajduje sie korek fazowy poprawiający liniowość charakterystyki i zwiększający moc.

Rolę przetwornika basowego spełnia 22cm głośnika SEAS'a z membraną a luminiową. Jego wysoka sztywność i duże wychylenie zapewniają tłokową pracę membrany. Głośnik znajduję się na bocznej ścianie kolumnu, blisko głośnika średniotonowego. Wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu kolumn oraz żmudne prace i próby z obudowami typu linia transmisyjna wskazały, że jest to najlepsza obudowa do uzyskania najlepszej kontroli, szybkości i potęgi niskich tonów. W stosunku do ogólnie stosowanych obudów bas-refleks, będących typem obudów rezonansowych, bas z linii transmisyjnej jest pozbawiony znamion przeciągnięcia i dudnienia oraz wytwarza poczucie ruchu i ciśnie powietrze. Efekt jest imponujący.

W zwrotnicy wykorzystano najlepsze komponenty dostępne na rynku światowym, jak cewki powietrzne, kondensatory polipropylenowe i oporniki bezindukcyjne. Filtry elektryczne zostały zoptymalizowane pod względem zgodności faz akustycznych.

Brzmienia Dominatora 100 TL cechuje duża spójność, swoboda i lekkość. Bas jest potężny, konturowy i dobrze przekazujący tempo, bez znamion przeciągnięcia. Średnica wielobarwna i neutralna, a góra pasma jest bardzo czysta i niezwykle detaliczna. Źródła pozorne dźwięku są wyjątkowo precyzyjnie zdefiniowane i plastyczne. Scena charakteryzuje się dużą głębokością i wiarygodnością.

Moc znamionowa

130 W

Moc impulsowa

300 W

Impedancja

8 Ohm

Efektywność

89 dB

  Pasmo przenoszenia

36-22000 Hz (-3dB)
Zalecana moc wzmacniacza 55-300 W

Wymiary (W x S x G)

120 x 20 x 30 cm

Cena detaliczna za pare

8900,00 PLN