Jeśli chodzi o kompromis pomiędzy potęgą dźwięku, jego przestrzennością, zwartością form i niewygórowaną ceną, Chrobry 2 należy uznać za wzór. Powstała jako rozwinięcie legendarnej konstrukcji Sobieski. Oczekiwania miłośników kolumn wolnostojących o niebanalnym wyglądzie tym samym zostały spełnione. Jest to 2-drożna konstrukcja typu bas-refleks. Chrobry 2 charakteryzuje się niezwykłą umiejętnością odtwarzania barw i budowania emocji. Bogactwem harmonicznych i ich klarownością w przekazie może być wzorem dla wielu innych. Wyjątkowa przestrzenność i oderwanie dźwięku od zestawu to dodatkowe atuty. Wiarygodność odtwarzania najniższych tonów nie ustępuje dużym kolumną. Pochylona do tyłu obudowa przez oparcie jej na przedniej krawędzi na dwóch kolcach nadaje jej bardzo elegancki i nowoczesny wygląd. Chrobry 2 jest dla wielu kolumn, nawet o wyższej cenie, niemałą konkurencją.

Głośniki
Wykorzystano w niej 18-cm głośnik z membraną aluminiową norweskiego SEAS'a. Aluminiowa membrana jest wyjątkowo sztywna i lekka. W paśmie niskotonowym zapewnia tłokową pracę, będącą głównym warunkiem wiernego przetwarzania basu. Absolutny brak drobnych rezonansów w szerokim paśmie, typowych dla innych membran oraz spójność struktury membrany oraz niska masa decydują o bardzo transparentnym, wielobarwnym i szybkim brzmieniu, pozbawionym znamion ostrości. Wzorowym partnerem jest 19-mm wysokotonowa kopułka SEAS'a z membraną aluminiową. Szerokie zawieszenie pozwoliło jej nadać rezonansowe cechy głośnika 25-mm i swobodne połączenie z głośnikiem niskośredniotonowym. Głośnik poddawany jest modyfikacji, nadając mu większą czystość i zwiewność. Cechuje ją czyste i detaliczne brzmienie.

Zwrotnica
W zwrotnicy wykorzystano najlepsze komponenty dostępne na rynku światowym, jak cewki powietrzne, kondensatory polipropylenowe i rezystory z folii metalowej. Specjalna konstrukcja zwrotnicy, wykorzystująca filtry o minimalnym przesunięciu fazy oraz wyrównanie czasowe głośników umożliwiły osiągnięcie przestrzenności dźwięku i jego czytelności na poziomie referencyjnym.

Obudowa
Nasi klienci mają do wyboru wykończenie wieloma fornirami oraz lakierami. Dostępna jest wersja Design AL to gratka dla miłośników nowoczesnego wystroju wnętrz. W obudowie z litego aluminium, na drewnianym cokole, o pochylonej sylwetce zachwyci niejednego. Dla miłośników kina domowego w ofercie znajdują się głośniki efektowe, centralny i subwoofer.

Moc znamionowa

100 W

Moc impulsowa

250 W

Impedancja

8 Ohm

Efektywność

86 dB

Pasmo przenoszenia

39-22000 Hz (-3dB)

Zalecana moc wzmacniacza

35-150 W

Wymiary (W x S x G)

105 x 23 x 28 cm

Cena Chrobry 2 detaliczna za parę

5800,00 PLN

Cena Chrobry AL Design detaliczna za parę

6600,00 PLN